Rekreační zařízení SNO v Horní Lipové

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: OD 1.4.2022 BUDE MOŽNÉ VYUŽÍT CHATU K UBYTOVÁNÍ. OBJEDNÁVACÍ SYTÉM JE SPUŠTĚN. Protože jsme zaznamenali drobné chyby v systému, objednávky si prosím nechte potvrdit, případně ověřte na emailu: chatalipova@email.cz.

Obec Lipová – lázně je součástí jesenického regionu a historicky spadá do území Slezska, přičemž západní hranice katastru tvoří hranici mezi Moravou a Slezskem. Obec leží v jihozápadní části okresu Jeseník, který je nejsevernější částí Olomouckého kraje. Skládá se ze dvou dříve samostatných obcí Horní Lipová a Dolní Lipová a tomu odpovídá i členění na dvě katastrální území.

Mapa


Poloha a dosažitelnost


Chata se nachází v obci Horní Lipová, v unikátní lokalitě po Ramzovským sedlem na rozhraní Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor. Obrovskou výhodou je dostupnost vlakem a autobusem.

Rekreace a služby v okolí

Samotná obec Horní Lipová je unikátní turistická lokalita proslulá především značenými turistickámi trasami, cyklostezkami a v zimním období pak udržovanými běžeckými trasami. Nachází se zde 250m dlouhý lyž.vlek vhodný pro děti do 10 let a začátečníky. Mezi nejbližší lyžařské areály pak patří Miroslav (3km) se sedačkovou lanovkou a Ramzová se sedačkovou lanovkou (5km).Do obou areálů zajíždí skibus, který staví přímo u objektu. Přímo v obci se nachází v rámci žel.stanice muzeum železnice tzv. 'Moravský Semmering'. Blízké okolí je pak proslulé především lázeňstvím, mám na mysli Lázně Johana Schrotta v Lipové Lázních a lázně Vincenta Priesnitze v Jeseníku. Mezi velmi atraktivní místa pak patří 'Jeskyně na Pomezí' v obci Vápenná a 'Mechové jezírko' na Rejvízu. Okresní město Jeseník je vzdáleno 10km a poskytuje možnost větších nákupů, stejně tak jako kulturního vyžití (divadlo, kino, noční kluby) a rekreačního vyžití s plaveckým areálem, bowlingovými drahami squaschem a pod.

Restaurace a pohostinství

  • Hospůdka U Dvořáků, tel.: 777 891 385
  • Penzion Kovárna - restaurace, tel.: 584 421 613
  • Penzion Pod Smrkem - restaurace, tel.: 584 421 234